Борис Вихристенко
Прогресивні зміни - вже зараз

Про мене

Студент, навчаюся на 1 курсі Юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка. Розділяю ліберальні погляди на державу та суспільство, є прихильником ідеї цілком вільного ринку, але визнаю що в критичних ситуаціях втручання держави є необхідним. Єврооптиміст.

Політична програма

Економіка

Фокус - Залучення іноземних інвестицій

 1. Скасування мораторію на продаж землі. Задля здорового розвитку сільського господарства, необхідно дозволити вільний обіг землі с/г призначення на ринку. Скасування мораторію дозволить остаточно перейти до ринкового шляху розвитку сільського господарства, та відкриє шлях іноземним агрохолдингам та інвесторам. Окрім цього, це дозволить жителям села використовувати свої земельні паї як капітал, якщо вони не мають змоги або бажання використовувати землю за призначенням.
 2. Приватизація державних підприємств. Приватизація повинна бути проведена вибірково, контрольні долі у супільно та державно важливих підприємствах повинні залишитися у держави. Проведена вона повинна бути за допомогую відкритих аукціонів (наприклад ПроZорро) та за умови ненадання одному інвестору повного контролю над підприємством.
 3. Реінтеграція Донбасу за допомогою іноземних інвестицій
 • Створення на вільній частині Донбасу вільної економічної зони. Це передбачає зниження податкового навантаження та державні дотації та гранти на початкових етапах. Це допоможе видбудувати інфраструктуру, та повернути Донбасу статус промислової зони міжнародного значення.
 • Державне гарантування інвестицій у інфраструктуру. Вкладення у зону, близьку до зони бойових дій виглядяють для інвесторів дуже ризикованими. А отже, держава повинна видавати гарантії на інвестиції у великі інфраструктурні проекти.
 • Забезпечення охорони великих підприємств силами армії та нацгварді

4. Покрокове зменшення об’ємів видачі мікрокредитів. Збільшення кількості МФО та екстенсивне збільшення об’ємів виданих кредитів, веде до кризи, адже велика кількість таких кредитів не обслуговуються. Волатильність курсу гривні та доходів населення робить цей ринок вкрай нестабільним, зважаючи на те, що належне законодавче регулювання відсутнє. Отже, зменшення об’єму видачі, шляхом введеня державного нагляду та регулювання, є логічним шляхом до контролю цієї сфери, та фінансової безпеки українців.

Соціальна сфера

Фокус - ліквідація радянських пережитків в сфері соціального забезпечення

 1. Пенсійна реформа. Зменшення пенсійного навантаження на державу, шляхом стимулювання розвитку недержавних пенсійних організацій. Введеня принципу вільного вибору системи песійного накопичення, та можливості повної відмови від неї.
 2. Баланс субсидіарної системи. Збільшення субсидій соціально незахищених слоїв населення, але зменшення кількості тих, хто отримує субсидії.
 3. Поступове приведення цін на комунальні послуги у відповідність до ринкових вимог.
 4. Електронна демократія України. Залучення населення до прийняття суспільно-важливих рішень шляхом розвитку порталів та сервісів для координування та висування петицій, в подальшому - для голосування. В далекій перспективі можлива заміна такоб системою голосування рай-, міськ-, та сіль- рад.
 5. Легалізація легких наркотиків. Легалізація марихуани у лікувальних та рекреаційних цілях. Продаж повинен здійснюватись в торгових точках із спеціальною ліцензією, особам, що досягли 21 років.
 6. Право на вогнепальну зброю. Право на володіння вогнепальною зброєю повинно надаватисю будь-кому, хто досяг 21 року, має позитивний висновок спеціальної медичної та психіатричної комісії та не порушував закон. Повинна бути створена електронна база усіх володільців зброї, з відомостями про кількість наявних в громадянина одиниць зброї та набоїв.
 7. Ліквідація екологічної катастрофи на Донбасі. Наразі, через діяльність терористичних угрупувань, відбулося затоплення великої кількості шахт. Якщо не вживати ніяких заходів, місцеве населення може залишится без чистої води вже дуже скоро. Отже, необхідно якомога скоріше рощмочати консервацію та блоквання аварійних шахт задля забезпечення стабільного водопостачання.

Міжнародна політика

Фокус - дипломатична деокупація Донбасу та Криму

 1. Орієнтація на евроалтантичну інтеграцію. Україна - це Європа. А отже, основний вектор міжнародної політики повинен бути направленний саме на Захід.
 2. Підтримання дипвідносин з РФ на мінімальному рівні, задля убезпечення українців у РФ, та вірішення питань заручників та деокупації Донбасу та Криму.
 3. Мінський формат себе вичерпав, наразі фактом є дипломатична стагнація. Необхідно створення нового формату перемовин по Донбасу та Криму, на базі Норманського, але за участі представника Турції.
Борис Вихристенко
Політичні погляди:Жовтий
Дата реєстрації:02.11.2018