Юрій Даниленко
у майбутнє - разом

Про мене

Хлопець з Києва який вивчає економіку, право і гру на гітарі. Поставте питання в Telegram: @Meritokrot

Політична програма

Програма: 5  кроків  уперед

Електроне врядування

1. Імплементувати досвід електронного адміністрування Естонії в Україні

Естонія займає:

  1. 7 місце за рівнем економічної свободи2018(https://www.heritage.org/index/ranking)
  2. 16 місце уDoing business 2019 (http://www.doingbusiness.org/en/reports/global-reports/doing-business-2019)
  3. 16 місце у рейтингу електронного урядування ООН2018  (https://publicadministration.un.org/egovkb/en-us/Reports/UN-E-Government-Survey-2018)

Проте це не дивно. Коли я досліджував електронне врядування в цій країні я зрозумів що відкрити тут бізнес, сплатити податки чи підтвердити особу можна не виходячи з дому. Це сприяє максимальній прозорості, адже держава взаємодіє з людьми і бізнесом без посередників.

Насправді все досить просто, громадянин Естонії може отримати ID-карту (ID-kaart) (що одночасно є посвідченням громадянина ЄС) або мобільний- ID (Mobiil-ID) для цього потрібно купити картку пропонованого естонського оператора.(https://www.id.ee/index.php?id=10585). Окрім цього ви можете брати участь у судовому процесі використовуючи електронний варіант документів які можна надсилати через Е-досьє (E-toimik) (https://www.e-toimik.ee/)

Економіка

  1. Приватизувати державні підприємства

Згідно з даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в Україні налічується майже 3,5 тисячі державних підприємств, з яких реально працює лише 51%.

Продаж підприємств дозволить:

  1.  Зменшити витрати бюджету на покриття їх збитків
  2.  Залучити більшу кількість інвестицій в підприємства
  3. Залучити кошти від продажу до бюджету

Виключення:

  1. Підприємства- природні монополії

Такі підприємства займають ті галузі конкуренція на яких є економічно невигідною (газотранспортна, нафтотранспортна, енергетика тощо). На сьогодні приватизація таких галузей стоїть під ризиком оволодіння олігархами за заниженими цінами (Приклад: Приватизація Укртелекому та облгазів Ахметовим, Приватизація залізних доріг у Грузії).

  1. Підприємства Військово промислового комплексу

Хоча ця галузь і не є природною монополією, проте аналогічно до попереднього пункту в умовах війни виробництво танків, військових літаків та ракет повинно залишатися прерогативою держави. Як показує досвід військових закупівель у США олігополістична ситуація на даному ринку призводить до заговору виробників і як наслідок- завищення ціни. Дана ситуація може повторитись і в Україні.

  1. Мараторій на продаж землі повинен бути скасованим

Історія успіху більшості  «азійських тигрів»  (Південної Кореї, Тайвані, Японії) починався не з промисловості. Тоді виснажені війнами країни повинні були будь якою ціною досягти економічного зростання, і саме середнє фермерство стало поштовхом до змін.

На даний момент заборона продажу сількогосподарської землі здебільшого слугує шляхом довгострокової оренди з заниженням реальної вартості. Як результат гектар родючої землі коштує у декілька разів менше ніж у Європі. Мою позицію ілюструє рішення Європейського суду з прав людини, що визнав мараторій незаконним обмеженням прав Українців.


Середня вартість оренди та купівлі землі

Джерело: https://www.epravda.com.ua/publications/2018/08/22/639847/

У таких умовах фермер не може взяти кредит адже земля не вважається його активом, а отже не є предметом застави.

Внутрішня політика

1. В Україні повинен бути ухвалений закон про зброю

На даний момент єдиним актом який регулює обіг зброї є Наказ МВС №622 який не вказує як і де можна її застосовувати. Водночас отримання зброї в Україні не передбачає володіння пістолетами, а отже не слугує засобом самозахисту. Нещодавне вбивство Катерини Гандзюк можливо могло бути попереджене якби існував такий закон.

2. Канабіс повинен бути доступним лише для медичних цілей

Індивід має право роспоряджатись власним тілом, проте він втрачає її коли ставить під загрозу права оточуючих. "Трава" зазвичай вживається на вечірках не рідко в купі з алкоголем та іншими препепаратами. Людина у стані будь-якого сп'яніння припиняє усвідомлювати власні вчинки і починає становити загрозу для людей поряд.

За останні роки середній вміст активного інгредієнту марихуани THC, що викликає «кайф» збільшився майже у 2 рази (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26903403). Небезпека полягає в тому що великий вміст цього елементу може викликати психоз та інші психологічні порушення.

Середній вміст THC в канабісі по рокахВживання в медичних цілях слугуватиме засобом полегшення, особливо для онкохворих. Стаття 307 Кримінального кодексу повинна змінитти міру покарань для зберігання і вживання у невеликих кількостях з увязнення на психологічну реабілітацію. Такий крок допоможе подолати головну проблему вживання- депресію, а отже і вилікувати людину.

Юрій Даниленко
Політичні погляди:Жовтий
Дата реєстрації:06.11.2018
Соціальні мережі: