Олександр Момотенко
Нехай моя батьківщина не буде гіршою за інші країни!

About me

Добрий день! Я навчаюсь в Київському державному коледжі туризму та готельного господарства. Вже студент 3 курсу відділення Право. Я цікавлюсь політикою, завжди слідкую за новинами нашої прекрасної держави! В моєму характері переважають такі якості, як добра людина і чесність, сміливість. Дуже радий допомагати людям. Активний в різноманітних заходах і комунікабельний.

Political program

1.Стати країною без війни. Неможливо уявити Україну комфортною країною для життя, допоки точиться війна, гинуть люди, тому перший крок – забезпечити мир і безпеку, відновити суверенітет і захистити кордони, в тому числі – вступивши до НАТО.

2.Стати згуртованою країною. Примирити Україну, консолідувати українське суспільство та інтегрувати до європейського. Для цього й у воєнний, і в повоєнний час держава має гарантувати повагу до прав і потреб корінних народів, соціалізувати переселенців і воїнів АТО та відновити права громадян, які залишилися по той бік барикад.

3.Стати захищеною країною. Реформувати систему оборони та створити сильну професійну армію на контрактних засадах, але із налагодженою службою резервістів. Реформи мають зачіпати не тільки Збройні сили України та Міноборони. Українці повинні мати надійні силові органи в системі МВС. Нові армія та силовики мають бути незалежними від політиків.

4.Стати країною, яка поважає закони. Рівність перед законом – безумовна вимога українського суспільства. Свободи та цінність особистої гідності повинні гарантуватися Конституцією і бути пріоритетними – на противагу "пріоритетам" держави. Прозорість і демократичність законодавства мають бути забезпечені в усіх сферах життя суспільства та людини.

5.Стати країною, де гарантовано свободи. Свобода слова. Свобода віросповідання. Свобода зібрань. Свобода творчості. Свобода вибору. Свобода пересування. Гарантії захищеності прав приватного життя та приватної власності. Право на самовизначення. Все це має бути про Україну.

6.Стати країною, де панує справедливість. Без повноцінної судової системи Україні не варто чекати на нормалізацію життя і розраховувати колись набути впевненості у завтрашньому дні. Необхідно підготувати та виростити покоління нових суддів, запровадити систему виборності суддів громадами і вимагати суду присяжних у всіх ключових справах.

7.Стати безпечною країною. Неможливо домогтися верховенства закону та ефективності судової системи, якщо не реформувати і пов'язані системи регулювання та фіксації правопорушень. У прокуратур, виконавчих служб, слідчих органів має бути така сама доля, як у патрульної служби у Києві, – їх треба ліквідувати, а за рік запустити у повністю оновленому складі.

8.Стати країною з нульовою терпимістю до корупції. На комплекс антикорупційних законів та змін суспільство покладає дуже великі надії. Створення Антикорупційних бюро та прокуратури, притягнення до кримінальної відповідальності хабарників – важливі, але вони не панацея. Не менш важливо стимулювати в суспільстві культуру загальної нетерпимості до хабарництва.

9.Стати країною без тіньового бізнесу. Без посильного та легко адміністрованого податкового навантаження Україні не бачити ні збільшення бюджетних надходжень, ні іноземних інвестицій. Реформа податкового законодавства – єдиний шлях до скорочення тіньового сектора економіки. Необхідно домогтися того, щоб заплатити податки було вигідніше і простіше, ніж дати хабара.

10.Стати країною без бюрократів. Одна з головних перешкод для розвитку бізнесу – роздута і неефективна українська бюрократія. Для суттєвого звуження її функцій і зменшення штату Україні необхідна швидка реформа сфери держуправління, скорочення кількості ліцензій і дозволів, прозорість публічних реєстрів.

11.Стати цифровою країною. Впровадити електронний документообіг, перевести адміністративні послуги в електронний формат, зробити прозорою систему держзакупівель і діяльність держпідприємств. Якщо реалізувати всі бізнес-процеси державних органів на платформі iGov, то корупції стане менше, і громадянам буде зручніше, і сотні тисяч чиновників знайдуть собі ефективніше заняття в житті.

12.Стати країною без баласту. Чиновник для суспільства та бізнесу – службовець, а не начальник. Реформа держапарату передбачає маленький уряд і мінімальний держсектор, прості та цивілізовані правила прийому на роботу і звільнення держчиновників, гідні зарплати. Навпаки, слід ускладнити для них процедуру приходу у владу. Побудувати відкриті та незалежні від політичної кон'юнктури регуляторні органи та органи контролю. Ввести персональну матеріальну відповідальність чиновників за завдання бізнесу або державі збитків.

 

13.Стати децентралізованою країною. Конституційне закріплення широких повноважень регіонів і урізання повноважень чиновників, що сидять у Києві, створить підґрунтя для подальшої демократизації суспільства та зростання персональної відповідальності українців за власну долю. Україні потрібні якнайшвидша економічна, фіскальна та політична децентралізація, реальне місцеве самоврядування, виборність місцевого керівництва громад, начальників місцевих правоохоронних органів, місцевих суддів і прокурорів.

14.Стати надійною країною. Соціальний захист не має покривати повне забезпечення життя всіх і кожного. В Україні досить серйозна проблема із соцзабезпеченням і з медичним обслуговуванням пенсіонерів, інвалідів і дітей. Водночас є чимало людей, які виходять на пенсію у 40 років. Тому пенсійну систему слід реформувати.

15.Стати здоровою країною. Реформа охорони здоров'я збільшить тривалість життя українців. Державі слід приділити особливу увагу демографічній ситуації. Висока смертність, у першу чергу серед чоловіків віком 25+ років, пов'язана зі шкідливими звичками. Тому потрібна система, яка навчить людей стежити за своїм здоров'ям і дозволить швидше й ефективніше лікувати хворих. Слід також здійснити реформу швидкої допомоги, схожу на реформу поліції, – оснастити високотехнологічним обладнанням, впровадити сучасну систему підготовки медиків і підвищити їм зарплатню.

16.Стати освіченою країною. Якщо ми хочемо стати найліпшою країною у світі, то всі свої зусилля маємо сконцентрувати на освіті. Поліпшити якість середньої освіти, дозволивши батькам і школам самостійно визначати вартість навчання, предметну програму і вимоги до викладачів. Викорінити корупцію у вищій освіті, відправляти студентів вчитися та стажуватися за кордон. Витрачати бюджетні гроші на субсидування навчання за кордоном краще, ніж на застарілу й неефективну програму в університетах України.

17.Стати затишною країною. Українці переосмислюють свої споживчі настрої, зокрема – у частині доступу до повсякденних благ. З огляду на те що ми роками переживали відсутність електроенергії, газу, технічної води, опалення, в тому числі в соціальних і офісних приміщеннях, нагальною є реформи системи житлово-комунального господарства. У свою чергу це підвищить енергетичну незалежність країни.

18.Стати комфортною країною. Щільність автодоріг на одиницю площі в Україні в десятки разів нижче, ніж у розвинених країнах. Необхідні масштабне будівництво і реконструкція мережі доріг і мостів та підвищення якості сполучення обласних і районних центрів між собою. Оновлення й оптимізація інфраструктури міського транспорту поліпшать логістику та мобільність громадян. А забезпечення комфорту для пішоходів і велосипедистів зробить націю здоровішою та поліпшить емоційний клімат.

19.Стати чистою країною. Важливим чинником комфорту є екологія, яка безпосередньо впливає на здоров'я нації. Стандарти в цій сфері повинні стати жорсткими. Необхідно закрити звалища, які не відповідають екологічним нормам, зменшити кількість відходів, що мають тривалий термін розкладу в природі, запровадити роздільний збір сміття і створити високотехнологічні потужності з його переробки

20.Стати країною широкого бізнесу. Україна повинна стати раєм для підприємців і підприємництва. Свободу підприємництва мають забезпечувати мінімальний контроль держави, доступ до дешевих і швидких ресурсів, лібералізація зовнішньоекономічної діяльності, доступність найкращих креативних ідей та найсучасніших технологічних розробок. Підтримка державою вітчизняного виробника має бути підкріплена всебічною підтримкою зовнішніх інвесторів і захистом інвестиційних коштів.

21.Стати країною землевласників. Право на отримання землі та дивіденди від видобутку і використання ресурсів належать українцям, це має стати українською ідеологією. Тому потрібна якнайшвидша прозора приватизація і лібералізація ринку землі.

22.Стати країною поінформованих людей. Українські ЗМІ повинні відновити втрачену довіру, а політики – усвідомити відповідальність за популізм. Необхідно встановити фінансову або адміністративну відповідальність за наклеп і розповсюдження недостовірної інформації, забезпечити свободу преси від олігархату та влади, вибудувати публічні комунікації з державою, щоб населення знало і об'єктивно оцінювало, що насправді відбувається в країні й у світі. Це змінить ментальність суспільства, а громадяни відчують особисту відповідальність за своє майбутнє.

23.Стати відкритою країною. Безвізовий режим необхідний українцям, щоб бачити, як живуть громади в інших країнах. А Україні, з іншого боку, – бути максимально відкритою для громадян інших країн. Привезений досвід дасть поштовх колосальним змінам у країні.

24 .Країною людей, які цінують нематеріальні блага. Допоки матеріальні бажання будуть превалювати над іншими цінностями, посилюватиметься соціальний перекіс. Українське суспільство має еволюціонувати. Мірилом успіху повинні стати здібності та досягнення людини, а моделлю поведінки – девіз: живи повним життям, і не заважай жити іншим. Українцям слід усвідомити, що в людини апріорі є право на щастя і бути щасливою має стати її вибором. А для щастя зазвичай потрібно набагато менше, ніж ми гадаємо. Воно приходить через людей, які нас оточують.

Слава Україні!!

Олександр Момотенко
Political views:Left
Registration date:03.11.2018
Social networks: